Baćkowice 101,
27-552 Baćkowice

+48 573 154 428
backowice@poz.info.pl

Porady Informatyka


Internet to ogólnoświatowa sieć komputerowa, czyli wiele połączonych ze sobą komputerów, natomiast strona internetowa jest dokumentem udostępnionym w intrenecie, do której dostęp jest możliwy za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Strony internetowe podobnie jak zwykłe gazety zawierają tekst i zdjęcia wyświetlane na ekranie komputera – dają jednak o wiele większe możliwości.
W Internecie wszyscy mogą zamieszczać swoje strony.

Dzięki nim posiadamy dostęp do:

  • oficjalnych informacji przedstawianych przez firmy,
  • różnorodnych informacji zamieszczanych przez osoby prywatne,
  • tzw. multimediów (czyli możliwość przesłuchania muzyki lub obejrzenia nagrań wideo – np. wiadomości telewizyjnych, czy filmów),
  • interakcji z innymi użytkownikami Internetu poprzez rozmowy na żywo, wymiany ogłoszeń/dyskusji na tzw. forach dyskusyjnych,
  • wielu innych funkcji.

Każda strona w Internecie posiada swój niepowtarzalny adres. Adresy stron internetowych często zaczynają się od trzech liter „www” będących skrótem nazwy angielskiej, stąd powszechna nazwa „strony www”.

Strony internetowe składają się z reguły ze strony głównej oraz podstrony czyli „zakładek”. Dzięki nim wiemy, gdzie i jakich informacji można szukać.
Wybierając interesującą nas zakładkę przechodzimy na kolejne podstrony.

Tak samo działają bardzo często zamieszczane w tekście linki czyli odsyłacze do innych stron internetowych.Linki „wiążą” ze sobą dwa dokumenty, z reguły są wyróżnione innym kolorem (zazwyczaj niebieskim) często też są podkreślone.

Nasza Strona Internetowa oprócz tego ze jest wizytówką elektroniczną Ośrodka. Pozwala na łatwy kontakt z nami, zawiera różnorodne informacje od aktualności i komunikatów poprzez różnorodne porady po rys historyczny, które znajdują się w tematycznych zakładkach.