Baćkowice 101,
27-552 Baćkowice

(15) 868 62 26
backowice@idsl.pl

e-recepta - bezpieczeństwo i wygoda

recepta

Co zyskasz dzięki e-recepcie? W przypadku przepisania większej ilości leków nie musimy prosić o odpis i nie utracimy refundacji. Każdy lek można kupić w dowolnej aptece na terenia całego kraju, a e-recepta nie ulegnie zniszczeniu i nie zagubi się.
Więcej informacji w serwisie pacjent.gov.pl pod adresem:

https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta/erecepta

Dni Spirometrii 2019

dni spiro 2019 mJak co roku w październiku nasi pacjenci w ramach ogólnopolskiej profilaktycznej akcji "Dni Spirometrii 2019" mogli bezpłatnie skorzystać z diagnostyki. Organizatorem akcji w której uczestniczymy od 10 lat jest Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP. Badanie spirometryczne jest podstawowym badaniem umożliwiającym rozpoznanie chorób obturacyjnych.
Wykonywanie spirometrii pozwala na wczesną diagnostykę obturacji i szybkie rozpoznanie POCHP lub ocenę ciężkości astmy.

Czytaj więcej...

Nowoczesny aparat EKG

ekg mPo raz kolejny otrzymaliśmy dzięki Radzie Gminy i Wójtowi Gminy Baćkowice dotację. Od grudnia 2017 r. badania EKG wykonujemy na nowiutkim sprzęcie renomowanej firmy BTL. Wraz z aparatem otrzymaliśmy cały zestaw z oprogramowaniem i pulsoksymetrem. Aparatura jest zainstalowana na wygodnym wózku przystosowanym do przewożenia sprzętu diagnostycznego.
Niechaj służy nam przez wiele lat, a Pacjentom życzymy by diagnostyka potwierdzała zdrowe serca bicie...
Zapraszamy do galerii...

Czytaj więcej...

Spotkanie z rodzinami legionistów poległych w czasie I wojny światowej

spotkanie mPrzypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania niepodległości była okazją do spotkania z zaproszonymi rodzinami poległych w Baćkowicach legionistów. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie "Gościniec Baćkowski" im. Księdza Romualda Górskiego.
W 1915 roku, w czasie krwawych walk toczonych na terenie dzisiejszej gminy Baćkowice polegli porucznik Jakub Darocha, porucznik Julian Bagniewski, kapitan Franciszek Pększyc „Grudziński” oraz kapral Paweł Czyż, kapral Stanisław Czajkowski i kapral Tadeusz Perucki. Miejsce ich spoczynku znajduje się na cmentarzu parafialnym w Baćkowicach.

Czytaj więcej...

Uroczysty Jubileusz

tablica m50 lat temu w Baćkowicach rozpoczęła działalność Spółdzielnia Zdrowia. W niedzielę 17 września 2017r odbył się w Ośrodku Jubileusz upamiętniający wydarzenie oraz osoby, które dały podwaliny Naszej służbie zdrowia. W trakcie uroczystości odsłonięta została pamiątkowa tablica a szczególnie zasłużeni społecznicy Kazimierz Kaczor, Ewa Staniszewska Genowefa Miazga, zostali odznaczeni medalami imienia księdza Romualda Górskiego.

Czytaj więcej...